Ніхто не хоче дратувати Росію: Стефанішина прокоментувала зволікання з ПДЧ в НАТО

Однією з причин зволікання НАТО з наданням Україні плану дій щодо членства є небажання деяких країн дратувати президента Росії Володимира Путіна.

Про це заявила віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на конференції “Демократія в дії”.

Стефанішина нагадала, що 13 років тому Альянс зафіксував позицію про те, що Україна і Грузія стануть членами НАТО, і подальше мовчання щодо їхніх перспектив є “найбільшою помилкою союзників”.

Вона зазначила, що мова йде про таких партнерів України, як США, Франція, Італія та Німеччина.

“Ніхто не хоче дратувати Росію. І ми часто чуємо, що тільки коли зміниться керівництво Росії, тоді Україна почує відповідь”, – сказала Стефанішина.

Вона уточнила, що з моменту Бухарестського саміту в 2008 році прямих кроків до членства в НАТО України і Грузії не було, проте це не зупинило РФ від агресії щодо обох країн.

Стефанішина підкреслила, що зараз питання вже не в тому, щоб “не дратувати Росію”, а в тому, щоб захищатися від неї. Вона акцентувала, що Україна вже фактично зміцнює південний фланг НАТО, для якого в Альянсі поки немає стратегії, тоді як у нашої країни є стратегія захисту своїх кордонів.

“Ми розуміємо, що це не рішення, яке приймається за одну ніч – ми на початку дуже довгого шляху… Але ми говоримо про стратегію на 10 років і країни, які підтримують політику відкритих дверей і підтримують Україну і Грузію на цьому шляху”, – сказала віце-прем’єр.

Також Стефанішина додала, що зараз дуже вдалий час для дій, оскільки нинішній президент США Джо Байден добре обізнаний про ситуацію України і може підтримати нашу країну.

Серед країн-членів НАТО немає консенсусу щодо надання Україні плану дій щодо членства (ПДЧ) в Альянсі. Про це повідомив заступник генсека НАТО Мірча Джоане під час конференції Democracy in Action, яка транслювалася на YouTube-каналі ЦПК.

“НАТО – організація з 30 країн, які приймають рішення завдяки консенсусу. Щоб прийняти рішення (про надання Україні ПДЧ), ми маємо прийти до консенсусу. З цього питання консенсусу поки немає”, – сказав Джоане.

Він також додав, що Альянс на саміті 14 червня випустить спеціальну заяву, в якій підтвердить прихильність політиці “відкритих дверей” і прагненню України і Грузії стати членами НАТО.

  • Після телефонної розмови Зеленського і Байдена 7 червня Офіс президента повідомив, що Байден підтримав євроатлантичну інтеграцію України та надання їй плану дій щодо членства в НАТО.
  • Згодом повідомлення було відредаговане. Виявилося, що про важливість надання Україні ПДЧ в НАТО заявив Зеленський, а не Байден.
  • Пізніше у Зеленського прокоментували виправлення слів Байдена про Україну в НАТО.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *