“Ніхто не чекав довше”: Безос запросив на перший політ у космос 82-річну льотчицю (фото, відео)

Американський мультимільярдер Джефф Безос заявив, що в космічний політ разом із ним полетить 82-річна Воллі Фанк

Про це повідомила одна з компаній Безоса Blue Origin.

Воллі Фанк була учасницею програми NASA із запуску жінок у космос, проте її закрили, а льотчиця так і не побувала там. Через 50 років її мрія збудеться.

Засновник космічної компанії Blue Origin Джефф Безос запросив на перший керований політ ракети льотчицю-випробувачку Воллі Фанк. Про це він повідомив на своїй сторінці в Instagram.

У 1961 році Воллі Фанк була членкинею програми “Меркурій 13”, яка повинна була відправити перших жінок-астронавтів у космос. Однак програму скасували і ніхто з 13 учасниць так і не полетів у космос. При цьому всі нормативи вона здавала краще, ніж будь-хто з учасників. Американський мільярдер запросив її взяти участь в першому пілотованому польоті над Землею.

Воллі Фанк (друга ліворуч) і члени програми “Меркурій 13” в 1995 році під час запуску шаттла Ейлін Коллінз

“Ніхто не чекав довше. …Пора. Ласкаво просимо в команду, Воллі. Ми раді, що ви полетите з нами 20 липня як почесна гостя”, — вказується в підписі до публікації.

Авіаторська кар’єра Воллі Фанк

Політ, який триватиме загалом від 10 до 12 хвилин, розпочнеться з місця запуску в Західному Техасі. Після відриву і 2 хвилинного 45-секундного підйому капсула екіпажу New Shepard відокремиться від ракети на висоті майже 67 км, а потім продовжить підйом на висоту понад 100 км.

На орбіті корабель New Shepard проведе 4 хвилини в невагомості, після чого він повернеться на Землю. Власне корабель являє собою суборбітальну капсулу, призначену для 11-хвилинних польотів у космосі.

Воллі Фанк, як повідомляє видання Space, може стати найстарішою людиною, яка побуває в космосі. Учасниця є висококваліфікованою льотчицею, вона має за плечима 19 600 годин польоту. У неї є ліцензії на всі види польотів від Федерального управління цивільної авіації США.

В прикріпленому до посту Безоса ролику бізнесмен описує Фанк майбутній політ і питає, що вона скаже з цього приводу. Фанк йому відповідає: “Що я можу сказати. Це найкраще, що траплялося зі мною в житті!”.

Зазначимо, що Безос оголосив про рішення відправитися в космос на початку червня. Мільярдер розповів, що це було мрією всього його життя. Він відправиться в суборбітальний політ на створеному його компанією Blue Origin кораблі New Shepard.

Нагадаємо, на перший пілотований політ New Shepard один квиток коштував 28 млн доларів. На початку року Blue Origin планували запустити перших туристів у космос у квітні, проте плани не збулися через випробування.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *