“Негайно їдьте звідти”. МЗС опублікував рекомендації для українців через бої в Афганістані

Українцям не варто перебувати в Афганістані, де після початку виведення військ НАТО радикальні ісламісти Талібану активізували бої з урядовими військами та захоплюють великі міста.

Відповідний заклик опубліковано в рекомендаціях на сайті Міністерства закордонних справ.

Зазначається, що хоча столиця країни поки що не перебуває під прямою загрозою захоплення, територіальні втрати та програні битви у різних точках країни грають на руку екстремістам. Вони наразі утримують понад дві третини території Афганістану й продовжують свій наступ.

У зв’язку із загостренням збройного конфлікту в Афганістані МЗС рекомендує громадянам України:

– утриматися від поїздок до цієї країни до стабілізації ситуації

– негайно покинути Афганістан тим, хто там знаходиться

У разі загрози життю або здоров’ю, в ситуаціях, де потрібно термінове консульське реагування, МЗС закликає звертатися за номерами:

+992 900006520 (посольство України в Таджикистані, відповідає і за Афганістан, електронна адреса – emb_tj@mfa.gov.ua);

+38 044 238 16 57 (цілодобова гаряча лінія МЗС, cons_or@mfa.gov.ua).

  • У лютому 2020 року таліби уклали домовленість із США про виведення іноземних військ з Афганістану, в листопаді процес пішов. Виведення має завершитися до кінця серпня-2021.
  • 6 серпня 2021-го Талібан захопив першу столицю провінції, через кілька днів кількість підконтрольних їм столиць провінцій перевалила за десять.
  • 10 серпня таліби отримали контроль над дорогою, яка зв’язує Кабул із північчю і заходом країни, а 11-го в Кундузі на півночі їм здався цілий армійський корпус разом з американською зброєю і технікою.
  • 12 серпня таліби взяли Герат, а також захопили Кандагар. США і Британія направили війська для евакуації посольств.
  • Президент США Джо Байден і Пентагон заявили, що афганці повинні “самі боротися за свою державу”. Німеччина і ЄС поставили ультиматум Талібану: вони припинять фінансову підтримку Афганістану, якщо таліби захоплять владу у країні та встановлять там шаріатське право.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *