Нардеп від “Слуги народу” Дмитрук взяв участь у пропагандистському фільмі Шарія про 2 травня в Одесі

Народний депутат від “Слуги народу” Артем Дмитрук взяв участь у випуску програми проросійського пропагандиста Анатолія Шарія про події 2 травня в Одесі. Він стверджує, що винні у трагедії ті, хто і зараз впливають на політичне життя України.

Артем Дмитрук взяв участь у програмі з назвою “Я бачив це”. Пропагандист Шарій зібрав у випуску тих людей, які брали участь в сутичках на Куликовому полі чи були їхніми свідками.

Нардеп від “Слуги народу” у пропагандистському відео Шарія

Загальна тональність відео така, що це “фашисти” і “промайдануті активісти” вбили невинних людей. Втім, у всьому півгодинному випуску не була представлена інша сторона – постраждалі від дій проросійських колаборантів. Як і не було згадок про те, що сутички почалися з атаки на проукраїнських активістів.

Артем Дмитрук виступив у відео як безпосередній учасник подій. Щодо причин трагедії він зазначив: у місті нібито перебувало багато провокаторів і представників влади. У штабі, за його словами, начебто був навіть весь вищий склад правоохоронних органів і Верховної Ради. І вони, як стверджує нардеп, причетні до трагедії.

“Скоріш за все, це моя особиста думка – вони замішані у тих подіях. Висновків слідства немає якраз тому, що у них замішані ті люди, які на сьогодні мають вплив в українській політиці”, – заявив Дмитрук.

У програмі також взяли участь нардеп від ОПЗЖ Микола Скорик, депутат районної ради від партії Шарія Олександр Чорноіваненко, співробітник “Беркуту”, який приїхав на місце трагедії на виклик,Довідка. Артем Дмитрук потрапив до Ради ІХ скликання за мажоритарним округом №133 в Одеській області. Він представляв партію “Слуга народу”. Наразі входить до цієї фракції у Раді, є членом комітету з питань правоохоронної діяльності. Активіст Сергій Стерненко у своїх соцмережах зазначив: торік Артем Дмитрук брав участь у покладанні квітів на честь терористів. Він додав: взявши участь у такому відео, Дмитрук допоміг російській пропаганді.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року під час зіткнень між проросійськими і проукраїнськими активістами в Одесі загинули 48 людей і більше 200 постраждали.
Першими жертвами протистояння були два українські патріоти, яких розстріляли сепаратисти в районі Грецької площі (Ігор Іванов та Андрій Бірюков).

Близько 40 осіб загинули під час пожежі в Будинку профспілок на Куликовому Полі, де перебували бойовики, антимайданівці та інші прибічники російських ідей.

На боці “антимайдану” в Одесі воювало багато громадян Росії. Частина з них отримала судові вироки або за іншими рішеннями була обміняна в РФ на українських політв’язнів.

Перемога українських сил в Одесі 02.05.2014 не дозволила захопити регіон російським силам, як вони це зробили в Криму, Донецьку й Луганську.

Проросійські сили щороку традиційно вшановують своїх загиблих 2 травня на Куликовому Полі, українські сили – на Грецькій площі.

Під час відзначення роковин тих подій у 2016-му площа Куликове Поле була закрита для учасників політичних заходів, у 2017 році туди пускали через металодетектори, затримали 14 осіб. Металодетектори на площі використовували і на роковини у 2018-му. У 2019-му, коли відзначали п’яті роковини трагедії, безпеку масових заходів в Одесі  забезпечували понад дві тисячі правоохоронців. У 2020 році у зв’язку з протиепідемічними заходами, пов’язаними з пандемією COVID-19, масові заходи в Одесі були заборонені, проте з певними обмеженнями відбулося покладання квітів на Куликовому полі.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *