Найбільші олігархи Росії просили зустрічі у керівництва США. Їм відмовили

Після конституційного “обнулення” кількості власних президентських термінів Володимир Путін та віддана йому частина силової фракції російської влади готується “втихомирювати” суспільний протест та невдоволених в елітах.

Про це відомий російський політолог, доктор історичних наук Валерій Соловей, якого звільнили за нелояльність з посади професора Московського державного інституту міжнародних відносин (рос. “МГІМО”), розповів в етері програми “Студія Захід” з Антоном Борковським.

“Якщо виникнуть в Росії загальнонаціональні політичні протести, вже готовий список для інтернування, тобто для взяття під варту без пред’явлення звинувачень. Пам’ятаєте, як у (комуністичній – ред.) Польщі під час введення воєнного стану? Список включає кілька тисяч людей. Причому, там є навіть діячі шоу-бізнесу, які критичні висловлювалися про владу”, – зазначив він.

Згідно з даними Солов’я, за наявними в його розпорядженні “аналітичними оцінками російської контррозвідки і політичної поліції”, ймовірність протестів зростатиме “починаючи з осені”.

При цьому, оскільки “Путін вирішив розв’язати руки чекістам”, для яких головне – “викликати в суспільстві атмосферу страху”, особливо уразливими в РФ відчувають себе наразі олігархи, додав політолог.

“Усе, що відбувається в останні місяці, викликає в російському істеблішменті атмосферу жаху. Тобто цей жах поширюється не тільки на країну, а й на істеблішмент в цілому. Я можу сказати, що найбільші російські олігархи буквального зараз, останній тиждень, намагалися марно домогтися аудієнції у американських високопосадовців. Їм дали, кажучи мовою Шолоха, “відлуп” і сказали: “Але, ви ж пов’язані з організованою злочинністю, з режимом Путіна. Ми з вами не можемо мати жодних справ”. І це їх дуже лякає”, – розповів Соловей.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *