МЗС: Україна відмовиться від більшості договорів з РФ

Договірна база з Російською Федерацією буде скорочуватися до мінімального рівня. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар в інтерв’ю Укрінформу, опублікованому в понеділок, 22 червня.

Дипломатичне відомство обіцяє при цьому не робити емоційних кроків і дотриматися необхідних юридичних процедур.

За його словами, до 2014 року налічувалося 453 підписаних двосторонніх угоди. “Зараз залишаються чинними близько 300 документів, але триває подальша ревізія того, від чого ми можемо відмовитися”, – сказав він.

За словами заступника голови МЗС, Україна не йде на радикально-емоційні кроки, які можуть зашкодити її громадянам.

“Ми не розірвали дипломатичні відносини з Росією, не припинили свою дипломатичну присутність в Росії, відповідно, громадяни України в карантин вільно туди переміщалися, а ті, що знаходяться на території РФ, мали можливість отримати захист”, – підкреслив він.

Боднар уточнив, що чинними є функціональні договори – частково договірна база в рамках СНД і частково двостороння.

За його словами, МЗС враховує необхідність дотримання всіх процедур виходу або припинення дії договору, щоб потім не було двоякого трактування з питань комерційної торгівлі.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський сподівається на допомогу міжнародних союзників в діалозі з Російською Федерацією щодо Криму і Донбасу.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *