“Ми запрягали довго – час їхати”: Лавров заявив, що терпінню Росії прийшов кінець

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що терпінню Росії щодо дій Заходу прийшов кінець.

Про це повідомляє “РИА Новости“.

Глава МЗС Росії Сергєй Лавров заявив, що Москва очікує на письмову реакцію Заходу на свої безпекові ультиматуми, наголосивши, що чекати вічно РФ не буде. 

За його словами, “всі розуміють, що перспективи досягнення згоди залежать від США. І що б нам не говорили про необхідність консультуватися із союзниками… це все відмовки та спроби затягнути процес”.

“Ми хочемо бачити позиції на папері, постатейно, щодо кожного нашого пункту в обох документах хочемо отримати реакцію”, – додав він.

“Якщо це станеться, ми, звичайно, оцінимо ситуацію, доповімо президенту… Ухвалимо рішення з урахуванням усіх факторів, насамперед на користь надійного забезпечення нашої безпеки”, – заявив Лавров.

“Терпінню Росії стосовно дій Заходу прийшов кінець, ми запрягали довго – зараз час їхати”, – сказав російський міністр.

Що відомо

  • 13 січня прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що під час переговорів з НАТО було “зафіксовано розбіжності”, однак для продовження діалогу Москва хоче отримали конкретні відповіді щодо принципових питань, до яких входить і можливість вступу України в Альянс.
  • 12 січня у Брюсселі відбулися переговори Росії та НАТО, присвячені європейській безпеці. Фомін за підсумками засідання заявив, що російсько-натівські відносини “перебувають на критично низькому рівні” на тлі “повної деградації архітектури безпеки в Європі”.
  • На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-на початку лютого 2022 року.
  • 17 грудня Міністерство закордонних справ Росії запропонувало США проєкти договору про гарантії безпеки та угоди щодо забезпечення безпеки РФ та країн-членів НАТО, що передбачає заборону на включення до складу альянсу країн колишнього СРСР (а отже і України).
  • У відповідь США й НАТО тоді ж заявили, що отримали пропозиції Росії, але обговорювати питання європейської безпеки без участі союзників у Європі не будуть. А МЗС України наголосило, що лише країна і НАТО вирішують, як розвиватимуться їхні відносини, зокрема що стосується розширення Альянсу.
  • В ОБСЄ вважають, що ризик початку війни в Європі нині значно вищий, ніж будь-коли за останні 30 років.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *