МВС Білорусі хоче визнати біло-червоно-білий прапор і гасло “Живе Білорусь” нацистськими символами

Міністерство внутрішніх справ Білорусі склало проєкт акту, яким пропонує визнати біло-червоно-білий прапор і гасло «Живе Білорусь» нацистськими символами.

Про це інформує Білоруська спілка журналістів у Telegram.

Документ вже надійшов на узгодження в Комітет державної безпеки РБ. Він містить перелік нацистської (колабораціоністської) символіки і атрибутики, серед якої БЧБ-прапор і вигук «Живе Білорусь».

МВС Білорусі пояснює, що біло-червоно-білий прапор використовувався «карателями і поліцаями» під час Другої світової війни, а вищевказане гасло називає «колабораціоністським привітанням». Нібито цей бойовий клич використовувався нарівні з нацистським привітанням «Хайль Гітлер».

Директор Інституту історії Академії наук Вадим Лакізе, який входить до республіканської експертної комісії з оцінки інформаційної продукції на наявність у ній ознак екстремізму, не згоден з думкою білоруських правоохоронців.

“Прапор не винен у тому, хто його використовував. А використовували конкретні люди”, – заявив він.

Також академік зазначив, що немає документів, які підтверджують використання БЧБ-прапора білоруськими колабораціоністами з дозволу нацистів. Втім, за словами Лакізе, в роки Другої світової війни такі прапори використовувалися на публічних заходах з пропагандистськими цілями.

  • Мер Риги Мартіньш Стакіс разом з міністром закордонних справ Латвії Едгаром Рінкевічем поміняли державний прапор Білорусі серед прапорів держав-учасниць чемпіонату світу з хокею на біло-червоно-білий прапор.
  • Такого кольору прапор і гасло «Живе Білорусь» активно використовувалися білорусами під час протестів після сфальсифікованих президентських виборів.
  • Білорусь завела справу на мера Риги і очільника МЗС Латвії за зміну прапора

Чаму бел-чырвона-белы сьцяг ня можа быць фашысцкім / Почему бело-красно-белый флаг не фашистский

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *