МВФ: Україна більше за інших страждає від кризи

Відсутність фінансових накопичень у домогосподарств і можливостей для збільшення податків є причинами, через які економіка України в поточному році втратить 8,2%. Таку думку в четвер, 25 червня, висловив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман під час онлайн-конференції Європейської бізнес-асоціації.

Українська економіка внаслідок коронавірусної кризи падає сильніше за інших з двох причин.

“Є два фактори, чому український ВВП падає більше, ніж в інших країнах. Перший – в українських домогосподарств немає таких грошових буферів, як в інших країнах”, – сказав він.

Тому рівень споживання дуже сильно впав і продовжить падати ще більше, пояснив Люнгман.

Крім того, відсутня база для введення нових податків, які могли б збільшити надходження в бюджет і державні витрати, у тому числі на підтримку населення, зазначив він.

Представник МВФ уточнив, що в порівнянні з іншими країнами Україна перебуває десь посередині за рівнем підтримки, що надається економіці в цій кризі, але вона обмежується фіскальним простором і фінансовою нестабільністю.

Як повідомлялося, раніше Міжнародний валютний фонд опублікував прогноз, згідно з яким продуктивність української економіки не досягне докризового рівня до 2023-2024 року.

Нагадуємо:

МВФ прогнозує, що ВВП України в 2020 році впаде з прогнозованих раніше 7,7% до 8,2%.

КШЕ вважає, що падіння ВВП України у 2020 році може скласти 5,3%, інфляція – пришвидшитись до 5,5-5,7%, а курс гривні до долара становитиме 27,9 – 28,1.

Мінекономіки очікує відновлення росту економіки України у жовтні – грудні 2020 року.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *