“Можливо хтось їм допоміг”. Лукашенко заявив, що особисто він не кликав мігрантів до Білорусі

Авторитарний лідер Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не запрошував мігрантів із Близького Сходу до Білорусі аби спровокувати кризу на кордоні з Євросоюзом. При цьому він припустив, що його сили допомогли мігрантам проникнути в Польщу.

Лукашенко дав ексклюзивне інтерв’ю BBC у Мінську у президентському палаці. У розмові з журналістом Стівеном Розенбергом, він сказав, коментуючи кризу з мігрантами: “Може бути, їм хтось допоміг. Я навіть не буду в це вдаватися. Я думаю, що це абсолютно можливо. Ми слов’яни. У нас є серця. Наші війська знають, що мігранти прямують до Німеччини”.

При цьому Лукашенко заперечив, що запрошував тисячі людей, щоб спровокувати прикордонну кризу.

Читайте також: Лукашенко заявив про намір розташувати на кордоні з Україною російські “Іскандери”

“Я сказав їм, що не збираюся затримувати мігрантів на кордоні і якщо вони будуть продовжувати прибувати з цього моменту, я все одно не буду їх зупиняти, тому що вони їдуть не в мою країну, а в вашу. Саме це я і мав на увазі. Але я їх сюди не запрошував. І, чесно кажучи, я не хочу, щоб вони їхали через Білорусь”, — наголосив невизнаний низкою країн президент.

Що відомо

  • Міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня. Країни звинувачують Білорусь у спеціально створеному міграційному тиску в рамках ворожих гібридних дій проти них як країн ЄС.
  • 8 листопада натовп мігрантів з кількасот людей наблизився до польського кордону з боку Білорусі у супроводі силовиків. МВС Польщі заявило про спробу прорвати кордон поблизу прикордонного пункту “Брузги” (КПП “Кузніца”). Міноборони країни також зняло відео, як білоруські правоохоронці проводжають колону біженців до кордону. У Білорусі це назвали “заходами безпеки для людей, які пересуваються по трасі”.
  • 9 листопада дві великі групи мігрантів із кількох десятків людей на білорусько-польському кордоні зламали паркани і потрапили на територію Польщі. У Польщі заявили, що білоруська сторона підготувала найбільший на даний час штурм кордону за допомогою нелегальних мігрантів.
  • Мігранти влаштували біля кордону із Польщею табір, білоруські силовики постачали їм дрова, воду та їжу. Люди жили у таборі, та періодично намагалися проривати кордон із Польщею майже два тижні. 18 листопада державна прикордонна служба Польщі повідомила, що на місці стоянки мігрантів біля кордону у Брузгах майже не залишилося людей: білоруські служби направили іноземців до транспортно-логістичного центру, який розташований за кілька сотень метрів.
  • Олександр Лукашенко заперечив причетність країни до організації міграційної кризи та попередив ЄС про відповідь у разі запровадження нових санкцій.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *