МОЗ знайшло спосіб, як знизити ціни на ліки

Розширити програму “Доступні ліки”, яка передбачає і зниження їх ціни, планують у Міністерстві охорони здоров’я.

Программа передбачає використання електронних рецептів, розповів очільник МОЗ Максим Степанов.

За його словами, отримати дешевші ліки можливо за рахунок того, що в електронний рецепт вноситься лише діюча речовина, що дозволяє обирати між препаратами з такою діючою речовиною з урахуванням вартості.

“Ми проговорили з фармвиробниками запровадження електронного рецепту. Він у нас зараз використовується у програмі “Доступні ліки”. Для того, щоб наші пацієнти отримували лікарські засоби з суттєвим зниженням ціни. Отже, ми вважаємо, що треба електронний рецепт максимально розширювати, запроваджувати у нашій країні, в тому числі – поступово позбутися взагалі паперових рецептів”, – сказав Степанов.

Він запевняє, що в аптеках можна буде купити ліки за рецептом, як це передбачено. Тоді це можна буде контролювати.

У МОЗ зазначили, що з квітня 2019 року за урядовою програмою “Доступні ліки” виписали понад 18 млн рецептів, а щотижнево е-рецепт отримує 8000 нових пацієнтів. При цьому МОЗ продовжує вдосконалювати систему і додає до неї нові лікарські засоби. Питання запровадження 2D-кодування лікарських засобів обговорили представники Міністерства охорони здоров’я та фармвиробництв. На впровадження 2D-кодування може піти від 2 до 2,5 року, оскільки деяким фармвиробникам потрібно переобладнати виробничі лінії, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *