Мендель: Потрібно голосно заявити, що в Україні є “українська російська мова”

Прессекретарка президента Володимира Зеленського Юлія Мендель заявила, що “українська російська мова є частиною культурного розмаїття”.

Про це вона сказала в неділю, 4 квітня, в ефірі програми “Погляд із Банкової” на телеканалі “Дом”.

“Російська, точніше, українська російська мова, – це частина культурного розмаїття нашої країни”, – вважає Мендель.

На її думку, російська мова не є власністю суто Російської Федерації.

Юлія Мендель зазначила, що англійську мову використовують у різних країнах, але Велика Британія не вважає англійську мову тільки своєю.

“І нам давно пора самим демонополізувати російську мову. І голосно заявити, що в Україні є “українська російська мова”, – вважає Мендель.

“Фактично в боротьбі за мову деякі українці перетворилися в “ангелів з піною на губах”, які вступають в бій за праве діло. І вони породжуютьвічний дух ненависті в боротьбі за праве діло, “завдяки якому зло на Землі не має кінця”. Так, я цитую засмальцьований в соцмережах вираз одного філософа (“Диявол починається з піни на губах ангела, що бореться за справедливість” Торнтон Вайлдер,- “Н”). Але не можна ненавистю боротися за праве діло, неможливо, насадженням змусити полюбити мову, а узаконеними штучними формами з минулого розподіляти патріотів на кращих і гірших”, – сказала прессекретарка Зеленського.

Вона вважає, що українська мова повинна бути захищеною, але й мають “бути захищені й громадяни – і не важливо, яку мову вони використовують в побуті, адже найбільша цінність – людина”.

Народний депутат Микола Княжицький прокоментував заяву речниці президента Володимира Зеленського про існування “української російської мови”

Княжицький наголосив, що української мови стало значно більше у публічному просторі.

“По-друге, закон ще навіть не повністю почав діяти. Він приймався не для того, щоб після голосування усі раптом заговорили у публічному просторі українською, а для того, щоб за 10 років українську у Харкові і у Львові було однаково чути повсюдно”, – додав нардеп.

Він зазначив, що Росія не є монополістом російської. Як і Україна – української.

“Але Росія захищає і розвиває російську мову, а Україна – українську. І це єдиний спосіб забути про колоніальне минуле. Замість того, щоб турбуватися за “украинский русскій” офіс Зеленського мав би дбати про українську українську. І непогано б захистити теж російську українську, польську українську, румунську українську і розвивати різні українські мови, а не різні російські”, – підсумував Княжицький.
 

Нагадаємо, наприкінці березня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в Україні повинні використовувати “нашу” російську мову для контрпропаганди, і запропонував створити “якісний російськомовний український і проукраїнський телеканал”, який міг би зламати пропагандистську монополію Російської Федерації на міжнародному інформаційному ринку.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *