Медикам України підвищать мінімальну зарплату та побудують лікарні за світовими стандартами – Зеленський

Президент Володимир Зеленський підписав указ про підвищення мінімальної зарплати медикам. Він підписав документ під час виступу в День медика.

Зеленський хоче побудувати сучасні лікарні.

“Сьогодні, навіть в умовах обмеженого бюджету, ми поступово збільшуємо заробітні плати медикам. Щоразу, коли це відбувається, я кажу, що це лише перші кроки… І одним з таких кроків для досягнення цієї мети стане підписаний мною сьогодні, зараз, указ… Указ встановлює орієнтир мінімального рівня оплати праці – не менш 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу і не менше 20 тис. грн для лікарського складу”, – заявив Зеленський.

За його словами, зараз уряд починає готувати проєкт держбюджету на 2022 рік. Зеленський очікує, що він стане “чітким сигналом про відновлення престижу та важливої ролі медиків в українському суспільстві”.

Президент Володимир Зеленський анонсував будівництво лікарень, облаштованих за найкращими європейськими стандартами.

“Одним із кроків на шляху до якісної медичної інфраструктури стане наш новий проєкт: запуск лікарень нового, якісно іншого формату, за найкращими світовими стандартами. Лікарні, однаково комфортні як для пацієнта, так і для лікаря”, – повідомив глава держави.

В рамках програми “Велике будівництво” вже зроблено 33 лікарні та 260 сільських амбулаторій.

До кінця 2021 року планується збудувати ще 30 медичних закладів і 340 сільських амбулаторій, а також 200 сучасних приймальних відділень по всій Україні.

“Робота в сучасних закладах за сучасними методиками, на сучасному обладнанні, де ніщо не заважає зосередитися на головному: лікувати людей, рятувати життя. Лікар має боротися з хворобою, а не з проблемами побуту, як-от старі ліфти, незручні ліжка, застаріле обладнання або комунікація”, – додав президент.

Наприкінці 2020 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що в наступні два роки значно збільшиться фінансування медичної галузі – на 60%. Він також пообіцяв, що вже у поточному році зарплата медиків зросте на 30%.

Нагадаємо, щоафіксували найбільший за 10 років дефіцит бюджету

 З початку цього року дефіцит дорівнює 32,5 млрд грн, повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Упродовж січня – листопада держбюджет виконаний із дефіцитом на 117,2 млрд грн, повідомили в Мінфіні.

“Для виконання держбюджету уряд позичив 640 мільярдів гривень. Однак залучати кошти на прийнятних для нас умовах стає дедалі складніше”, – зауважив Пацкан.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *