McDonalds демонструє всім іншим, як має поводитись серйозний та відповідальний бізнес в Україні

Всесвітньо відомий американський фаст-фуд McDonald’s у своїх ресторанах в Україні відмовився обслуговувати клієнтів онлайн російською мовою.

А на вибір відвідувачів є українська та англійська. Це неабияк розлютило деяких користувачів, здебільшого з проросійською позицією, і виник мовний скандал.

«Макдоналдс» скоює безпрецедентну з точки зору інших закладів харчування витівку – виконує закон. І це настільки нечувана для нашої країни подія, що пройти повз неї насправді важко. Всесвітня мережа, статус та репутація якої дозволяють не зважати на гавкіт кремлівських шавок та їхніх місцевих блох, демонструє всім іншим, як має поводитись серйозний та відповідальний бізнес, і це викликає повагу.

Детальніше про скандал навколо рішення McDonald’s забрати російську з онлайн-сервісу

Першим про це заявив відомий антиукраїнський блогер Анатолій Шарій. Він, зокрема, опублікував фото автомату для замовлення, де є доступними лише українська та російська. На його переконання, така позиція компанії демонструє стосунок до російськомовної частини України.

Настрої Шарія підхопили інші російськомовні блогери. На їхнє переконання, це дискримінація. Тому вони вирішили оголосити McDonald’s бойкот.

Я – українець, знаю, розумію мову, але наголошую передусім на повазі до клієнта. Бізнес не повинен бути політизованим, тим паче сервіс. Це явна дискримінація російськомовних українців, яких – дуже багато. Треба, щоб був вибір : українська, англійська, російська. Це питання поваги та лояльності до клієнтів,
– зауважив користувач Євген Хурсін.

Україномовні та юзери з проукраїнською позицією навпаки хвалять компанію за такий крок.

Як на скандал відреагували в McDonald’s

У компанії, зокрема, наголосили, що згідно з законом, основною мовою спілкування в Україні є українська. Це стосується і працівників “Макдональдсів”.

Державною мовою ведемо всю офіційну документацію, здійснюємо рекламну комунікацію, спілкування у соціальних мережах, наведимо інформацію на сайті та в куточку споживача, – кажуть у пресслужбі McDonald’s в Україні.

Водночас тут додали, що працівники рестранів є готовими перейти на російську мову, якщо їх про це попросять.

“McDonald’s уже 23 роки працює в Україні та підтримує розвиток країни, місцевого бізнесу та культури. 70% усіх наших постачальників – це місцеві бізнеси, які теж створюють робочі місця у різних регіонах країни. Ми шануємо українську культуру й українські традиції, вивчаємо уподобання наших клієнтів”, – підсумували в компанії.

А щоб у подальшому не виникало питань, потрібно просто позбавити російську мову привілейованого статусу, підкорегувавши нав’язану Москвою відверто сегрегаційну норму в ст.10 Конституції України та зрівнявши її в правах з мовами інших національних мешин.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *