“Мазохісти”: МЗС РФ про саміт Кримська платформа

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова негативно відреагувала на ініціативу України провести міжнародний саміт Кримська платформа. Захарова назвала представників української влади мазохістами, пише ТАСС.

Українська влада вирішила провести саміт через безвихідь, тоді як раніше вони хотіли повернути півострів, зазначила Марія Захарова.

Захарова в своєму Telegram привела слова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, який заявив, що саміт Кримської платформи стане наймасштабнішою подією міжнародного рівня з усіх, що приймала до цього Україна. Кулеба додав, що це буде важливо і яскраво.

“Раніше київські діячі хотіли Крим повернути. Зараз бажання скромніше – просто яскравий захід потрібно. Від безвиході, мабуть, вирішили на собі перевірити дію прислів’я “скільки не говори халва, в роті солодшою не стане”. Мазохісти”, – написала Захарова в соцмережі.

Раніше в Москві оцінили нову стратегію зовнішньої політики України. Мета вступу України в ЄС і НАТО пояснюється не прагненням до її власного розвитку, а виключно завданням стримування Росії, зазначила Марія Захарова.

Глава МЗС України розповів про спроби Кремля чинити тиск на деякі країни, щоб ті відмовилися від участі у саміті.

Російська влада намагається перешкодити проведенню саміту Кримської платформи, проте її спроби марні, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в коментарі агентству Укрінформ, опублікованому ввечері у п’ятницю, 18 червня.

“Росія протидіє Кримській платформі, кожен день працює над тим, щоб перешкодити цьому успіху України. Незважаючи на всі ці спроби, Росія нас не зупинить”, – зазначив глава МЗС, який перебуває в Туреччині, беручи участь в Анталійському дипломатичному форумі.

За словами Кулеби, йому відомі випадки спроб РФ чинити тиск на окремі держави, щоб ті не давали згоду для участі. Однак, запевнив він, уже достатня кількість світових лідерів дали згоду на участь у саміті, щоб він відбувся як успішний міжнародний захід.

“Це буде подія такого міжнародного масштабу і рівня, якого Україна за всі 30 років незалежності ще не приймала. Це буде важливо і яскраво”, – підкреслив міністр.

Нагадаємо, раніше МЗС України закрило список учасників Кримської платформи на тлі заяв Москви про те, що саміт є “загрозою територіальній цілісності РФ”.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *