Ляшко: Української вакцини проти COVID-19 не буде

В Україні не ведуться розробки вакцини проти коронавірусу COVID-19. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв’ю Радіо Свобода, оприлюдненому напередодні.

Україні треба спочатку інвестувати в розробку лабораторних потужностей, пояснив Віктор Ляшко.

За його словами, зараз в світі розробляються близько 70 вакцин проти коронавірусної інфекції. І від моменту початку розробки вакцини до завершення може пройти в середньому 18 місяців.

“Ми розуміємо, що маємо п’ятий місяць циркуляції збудника, тому вакцину очікувати варто, але не варто очікувати її ось-ось, дуже швидко. Хоча деякі розробки вакцини вже пішли на другу і третю стадії клінічних досліджень”, – сказав він.

Українських розробок, за словами Ляшка, серед них немає.

“Ми зверталися до Академії медичних наук, в Академію наук з питань щодо того, чи можна в Україні сподіватися на розробку вакцини. Наші академії відповіли, що нам треба спочатку інвестувати в розробку лабораторних потужностей, на яких можна проводити ці дослідження, а після цього вже говорити про повноцінну розробку власної вакцини”, – зазначив головний санлікар.

При цьому Ляшко повідомив, що зараз в Україні проходять клінічні випробування чотирьох препаратів проти коронавірусу.

“Цим питанням займається інша окрема група. Є державний експертний центр, який аналізує всі матеріали, допускає до проведення клінічних випробувань. Я знаю, що там є і препарати, які можуть впливати на зменшення летальності, наприклад, шляхом профілактики ускладнень серцево-судинної системи, легеневої системи. А є, які мають певну противірусну дію. Подивимося, що дадуть нам клінічні дослідження. І це по всьому світу проводяться”, – додав Ляшко.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський пообіцяв мільйон доларів українським вченим за винахід вакцини або ліків проти COVID-19.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *