Лукашенко заявив про проведення в Білорусі “антитерористичної операції”, після якої пред’явить претензії Меркель

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про проведену в країні масштабну “антитерористичну операцію”, за підсумками якої він висловить претензії канцлеру Ангелі Меркель і “декому з керівництва Німеччини”.

Джерело: провладне видання БЕЛТА з посиланням на заяву Лукашенка на церемонії вручення державних нагород 2 липня

Пряма мова Лукашенка: “Сьогодні закінчували в країні масштабну антитерористичну операцію. Нам здавалося, що вони економічно будуть нас душити. Ні. Триває в більш масштабних розмірах терор всередині країни проти людей і об’єктів. Найближчим часом ми про це скажемо”.

Деталі: Лукашенко додав, що після закінчення заходів по лінії контррозвідки вони “вже не якомусь Хайко Маасу, міністру закордонних справ Німеччини, висунуть претензії, але до самого канцлера і декого з керівництва Німеччини”.

Він зазначив, що детальніше про це розповість пізніше.

Лукашенко: Ми висунемо претензії самому канцлеру і декому з керівництва Німеччини!

Що було раніше: 1 липня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко і президент Росії Володимир Путін у телефонній розмові обговорили санкції проти цих країн, про розвиток військово-технічного співробітництва в питаннях безпеки і домовилися про майбутні особистні контакти.

Передісторія: 

  • У серпні 2020 року Лукашенко фальсифікував вибори президента. Підконтрольна йому ЦВК визнала перемогу за Лукашенком. У Білорусі спалахнули масові протести.
  • Лукашенко жорстоко розправляється з опозиційними політиками і активістами, людей масово кидають за ґрати.
  • Після того, як режим Лукашенка примусово посадив літак іншої держави у Мінську, щоб захопити опозиційного журналіста Романа Протасевича, багато країн оголосили Білорусі авіаблокаду.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *