Лавров заявив про бажання Заходу “влаштувати війнушку” в Україні, щоб звинуватити Росію

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Захід хоче влаштувати “маленьку війнушку” в Україні і звинуватити в цьому Москву, щоб ввести санкції і придушити її конкурентні можливості.

Про це повідомляє ТАСС.

На його думку, позиція, яку займають країни Заходу і НАТО по Україні, є “хамством”.

“Це хамство-виступати з тих позицій, які зараз займають захід і НАТО. Їх підзужівают прибалти, поляки і українці, це абсолютно очевидно”, – сказав він.

Глава МЗС РФ додав, що російська сторона готова зустрітися в нормандському форматі, якщо її партнери “перестануть валяти дурня”, нібито підміняючи роботу з примусу Києва до виконання домовленостей бажанням обговорити хід їх виконання, узгоджених під час Паризького саміту в жовтні 2015 року.

Серед іншого глава російського зовнішньополітичного відомства назвав “знущанням над здоровим глуздом” пропозиції Києва щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

“Ось президент України Володимир Зеленський зараз і Франція починають теж рекламувати якісь “десять кроків”, які були внесені на початку грудня в нормандський формат, американцям дали, в контактну групу. Це просто знущання над здоровим глуздом”, – сказав він.

Лавров розповів, коли відбудуться переговори РФ-США щодо України та НАТО.

17 грудня МЗС Росії опублікувало проєкт угод із США та країнами НАТО, в яких запропонувала юридично закріпити відмову НАТО від подальшого розширення на схід та від прийняття України до своїх лав.

Москва також вимагає вивести війська та озброєння “старих членів” НАТО з території нових членів альянсу. Таких країн, як Польща чи країни Балтії, які долучились до блоку після розпаду СРСР.

8 грудня радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що США готові надати Україні оборонну допомогу у разі ескалації з боку Росії.

Нещодавно віцепрезидентка США Камала Харріс заявила, що у разі військової агресії проти Росії проти України, Вашингтон застосує проти Росії жорсткі й небачені до цього санкції.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *