Лавров пригрозив “руйнуванням України” в разі загострення на Донбасі

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на тлі даних української розвідки про те, що Росія готується до широкомасштабних провокацій на сході, пригрозив “руйнуванням” України “в разі загострення на Донбасі”.


Про це повідомляє російський Інтерфакс.

Росія звинуватила Україну в загостренні на Донбасі та пригрозила “силовим сценарієм”

“Ті, хто будуть намагатися розв’язати нову війну на Донбасі, – зруйнують Україну”, – сказав він.

За його словами, військові “розуміють згубність будь-яких дій з розв’язання гарячого конфлікту”.

“Я дуже сподіваюся, що їх не будуть “під’юджувати” політики, яких в свою чергу буде “під’юджувати” Захід на чолі зі США”, – сказав він.

На думку Лаврова, зараз нібито є “багато спекуляцій” на тему документів, схвалених Верховною Радою і підписаних президентом України Володимиром Зеленським.

“Наскільки це відображає реальну політику? І наскільки це має на меті вирішення проблем Зеленського всередині країни з падінням рейтингу? Я не знаю, блеф це чи конкретні плани”, – сказав він.

 “З одного боку, конфронтація досягла дна. З іншого боку, в глибині душі є надія, що все люди дорослі і розуміють ризики, які пов’язані з нагнітанням подальшої напруженості”.

Росія відмовилася відновити режим припинення вогню з 1 квітня

Лавров звинуватив “західних колег” в тому, що нібито вони ввели в дипломатичний і міжнародний ужиток слово “війна”, а точніше “гібридна війна, розв’язана Росією”.

“Дуже популярний зараз опис того, що Захід сприймає як головну подію міжнародного життя. Я все-таки вважаю, що розсудливість візьме гору”, – прокоментував він.

1 квітня українська розвідка повідомила, що Росія готується до широкомасштабних провокацій на сході України і розширення військової присутності на території “Д/ЛНР” за рахунок регулярних підрозділів збройних сил РФ.

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що Росія стягує до кордону з Україною військові сили і засоби.

Зараз уздовж держкордону України розміщені 28 батальйонних тактичних груп озброєних сил РФ. Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що РФ “переміщує війська в межах своєї території на свій розсуд” і це “не має нікого турбувати”.

У США висловили стурбованість маневрами російських військ і їх нарощуванням на кордоні з Україною, зазначивши, що мова йде не про навчання. За інформацією видання Politico, європейське командування збройних сил США привело армію у максимальну боєготовність через стягування військ РФ до кордону України.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *