Лавров обурився заявою саміту ЄС-Україна, в якій Росію названо агресором: “Це серйозно суперечить істині”

Для відновлення контактів “нормандської четвірки” (Україна, ФРН, Франція, РФ) має бути забезпечено виконання попередніх рішень, ухвалених у цьому форматі.

Про це журналістам у Мінську заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

“Мене, звісно, здивувало, що з такою наполегливістю наші західні колеги просувають відновлення “нормандського формату”, не забезпечуючи зі свого боку попередніх рішень”, – сказав Лавров.

Він нагадав, що під час телефонної розмови лідерів Росії, Німеччини та Франції “наш президент наголосив, що перш ніж збиратися на новий саміт, потрібно домогтися виконання попереднього, який відбувся в грудні 2019 року в Парижі”.

“Він навів конкретні факти, які переконливо свідчать, що Київ не виконав нічого з того, що там зобов’язався зробити”, – сказав Лавров.

Він також звернув увагу на спільну заяву, прийняту за підсумками саміту ЄС-Україна, що відбувся в Києві, в якій “Росію прямо названо агресором і в дуже грубих безапеляційних тонах від нас вимагають виконання Мінських домовленостей, тому що, як там заявлено, ми є стороною цього документа”.

“Це серйозно суперечить істині та суперечить навіть таким двозначним заявам, які нам робили експерти Німеччини і Франції, у відповідь на наш пряме запитання, хто є сторонами Мінських домовленостей”, – наголосив Лавров.

Очільник МЗС РФ додав, що російський президент Володимир Путін навів такі самі аргументи лідерам Франції та Німеччини, говорячи про доцільність нової зустрічі у “нормандському” форматі.

  • Нагадаємо, очільник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив про бажання провести “нормандський” саміт ще за керівництва Німеччиною Ангели Меркель.
  • Росія звинуватила Україну в неготовності провести “нормандський саміт” ще за Меркель.
  • У президента Франції Емманюеля Макрона заявили, що очільники МЗС “нормандського” формату можуть зібратись протягом найближчих тижнів.
  • Очільник МЗС України Дмитро Кулеба звинуватив російського колегу Сергія Лаврова в намаганні уникнути “нормандської” зустрічі.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *