Києво-Печерська Лавра звернулася до влади за допомогою через аварійну ситуацію у печерах

Києво-Печерська Лавра просить владу допомогти терміново ліквідувати аварійну ситуацію в лабіринтах Ближніх печер.

У разі невжиття термінових заходів існує загроза руйнування лабіринтів Ближніх печер, що може привести до людських жертв.

Про це намісник лаври митрополит Павло написав в листі прем’єр-міністру Денису Шмигалю, повідомляє центр інформації УПЦ МП.

У листі намісник просить допомогти зберегти пам’ятник архітектури національного значення — «Лабіринти Ближніх печер» (корпус № 90), який є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

«Багаторічна амортизація і незадовільний стан підземних інженерних комунікацій, а також весняне сніготанення призводять до насичення водоносного горизонту над печерами і підтоплення печерного комплексу. Постійний моніторинг стану лабіринтів Ближніх печер свідчить про те, що рівень зволоженості ґрунтів, де розташований пам’ятник, останнім часом істотно збільшився. За результатами неодноразово скликаних комісій техніко-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) щодо стану аварійних ділянок печер, ситуація визначена як надзвичайна регіонального масштабу», — сказано в повідомленні.

У зв’язку із ситуацією митрополит попросив Дениса Шмигаля розглянути можливість виділення з резервного фонду державного бюджету коштів для проведення невідкладних протиаварійних робіт, пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайної ситуації національного масштабу, а також видати відповідні доручення Мінекономіки та Мінфіну.

Довідка. Ближні або Антонієві печери — комплекс підземних печер в Києво-Печерській Лаврі. Ширина печер — 1,5 метра, висота — 2,5 метра. Загальна довжина підземних коридорів Ближніх печер становить 383 метра. Печери складаються з трьох вулиць, пов’язаних між собою переходами. Головна вулиця — Печерна, до якої примикає найдавніша в Ближніх печерах церква Введення Богородиці в храм. Ще одне з найдавніших відгалужень в Ближніх печерах веде до так званої «загальної трапезної» печерських отців, де при преподобному Антонії братія збиралася на спільну трапезу. У печерах збереглася велика кількість житлових келій. Поховання преподобного Антонія розташоване в закритому завалом відгалуженні печер навпроти церкви в його честь, побудованої в кінці XVI — початку XVII століття.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *