Китай подав позов проти України на $4,5 млрд, – ЗМІ

Китайська компанія Skyrizon та інші інвестори з КНР заявили, що через суд Гааги планують стягнути з України щонайменше $4,5 млрд за збитки, яких зазнали через українського виробника авіадвигунів Мотор Січ. 

Про це заявили в Skyrizon у соціальній мережі WeChat.

“Відповідно до “Угоди між урядом України та урядом КНР про залучення та взаємний захист інвестицій”, що набула чинності 31 жовтня 1992 року, китайські інвестори вимагали визнати Україну такою, що порушила двосторонню інвестиційну угоду, і виплатити позивачам повну компенсацію всіх понесених збитків на суму понад $4,5 млрд”, – написали китайські інвестори.

Інвестори з КНР “не виключають можливості продовження вимог щодо відшкодування додаткових збитків”. Вони направили позов до арбітражного суду в Гаазі.

ПАТ “Мотор Січ” – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію до понад 100 країн світу. Підприємство у січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку.Читайте такожРозбір | Мотор Січ у шести питаннях. Хто, як і чому втягнув Україну в битву Китаю та США

  • 29 січня президент Володимир Зеленський підписав запровадження санкцій проти Ван Цзіна, громадянина Китаю. Цзін – ключовий акціонер власника Skyrizon – Beijing Xinwei Technology Group. Зеленський заявив, що не дозволить Китаю чи іншій державі викупити контрольний пакет акцій “Мотор Січ”.
  • 31 січня СБУ проводила слідчо-оперативні дії у Запоріжжі за адресою оголошених загальних зборів акціонерів Мотор Січі.
  • 1 лютого МЗС Китаю відреагувало на введення санкцій щодо інвесторів Мотор Січ.
  • Як Мотор Січ втягнула Олександра Ярославського у справу про держзраду, а Україну – в арбітраж і суперечку між США та Китаєм, читайте тут.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *