Крадіжка на будівництві Охматдиту. НАБУ скерувало до суду акт щодо підозрюваних

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду обвинувальний акт щодо двох осіб, які завдали 30 мільйонів гривень збитків державі при будівництві Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”.

Як повідомляє НАБУ, у вчиненні корупційного злочину обвинувачують:

  • колишнього директора державного підприємства-замовника будівництва “Укрмедпроектбуд” (за ч.2 ст.28, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України);
  • керівника приватного підприємства-генпідрядника (ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України).

Зазначається, що розслідування стосовно ще одного учасника злочину — керівника приватної компанії — виділено в окремий епізод, оскільки особа перебуває у розшуку. Стосовно нього вирішується питання про здійснення спецрозслідування.

Як встановило слідство, у 2013 році посадовці сфабрикували документи, які нібито підтверджували постачання інженерного та технічного обладнання для нового корпусу лікарні “Охматдит”.

“Насправді ж ніякого постачання не відбулось і на зберігання його не передавали. Однак кошти за поставлене виключно “на папері” обладнання підприємство-генпідрядник отримав. Внаслідок таких дій державним інтересам завдано шкоди, розмір якої перевищує 30 мільйонів гривень”, — повідомили в НАБУ.

Що відомо

  • 5 травня 2020 року НАБУ і САП повідомили згаданим особам про підозру.
  • 9 квітня 2021 НАБУ і САП завершили досудове розслідування за підозрою двох осіб та відкрили стороні захисту матеріали кримінального провадження для ознайомлення.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *