Коломойський отримав 36 млн грн із держбюджету для власної злітної смуги – Bihus.Info

Ігор Коломойський (Фото – Sodel_Vladyslav/depositphotos.com)

Компанії ПАТ “Дніпроавіа” та ТОВ “Міжнародний аеропорт Дніпропетровськ” отримали 36 млн грн від держпідприємства “Фінансування інфраструктурних проєктів”. Це підприємство оплачує будівництво нового аеродрому в Дніпрі за бюджетні мільярди, йдеться у сюжеті Bihus.Info.

Як зазначають журналісти, у призначенні вже проведених платежів сказано, що бюджетні гроші сплачені приватним компаніям як “оплата за купівлю нерухомого майна; будівництво міжнародного аеропорту Дніпропетровськ”. Ймовірно, йдеться про викуп старих об’єктів для будівництва нової злітної смуги.

Bihus.Info вказує, що аеропорт Дніпропетровськ належить ПАТ “Дніпроавіа”, яке, у свою чергу, належить ТОВ “Галтера”. Усі три компанії вважаються сферою інтересів бізнес-групи олігарха Ігоря Коломойського. Власниками часток у Галтері записані фірми з Кіпру, Белізу, БВО та України.

За даними Державного майнового реєстру, аеропорт Дніпропетровськ та Дніпроавіа володіють об’єктами нерухомості в аеропорту Дніпра. Об’єкти аеропорту опинилися у структурі олігарха під час приватизації державної авіаційної компанії Дніпроавіа за президентства Віктора Ющенка. На балансі держкомпанії був майновий комплекс аеропорту.

Під час приватизації злітна смуга мала бути передана державі, а покупець (Галтера) зобов’язував тоді інвестувати в аеропорт сотні мільйонів гривень. Проте ні перше, ні друге приватні власники не виконали. Держава неодноразово намагалася повернути стару злітну смугу собі та навіть розірвати договір купівлі-продажу акцій Дніпроавіа. Але пізніше Верховний суд відмовився задовольнити позов держави, йдеться в розслідуванні.

Доповнено. У міністерстві інфраструктури повідомили, що весь комплекс робіт проходить на замовлення держави та коштом держбюджету. Після завершення будівництва та здачі в експлуатацію весь аеродромний комплекс, у тому числі злітно-посадкова смуга аеропорту, перебуватиме виключно у власності держави.  

Поки що жодних термінових або безстрокових сертифікатів експлуатанта на державну злітно-посадкову смугу не розглядається, йдеться у заяві міністерства.  

Там додали, що державою було викуплено приватні земельні ділянки та будівельні споруди, які розміщувалися на місці майбутнього аеродромного комплексу. Це стандартна процедура у рамках підготовки до будівництва інфраструктурного об’єкту.  

На кошти приватного інвестора компанії “НС-Дніпро” відбувається спорудження нового пасажирського терміналу, нагадали в мінінфраструктури. 

У червні 2020 року журналісти програми Схеми повідомили, що структури, пов’язані з олігархом Ігорем Коломойським, продавали Центренерго вугілля за завищеними цінами. За січень-червень 2020 року компанії начебто заробили на цьому 4 млрд грн.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *