Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31 серпня

Кабінет Міністрів на засіданні 22 липня змінив норми карантину та продовжив його до 31 серпня. Голова МОЗ Максим Степанов повідомив, що нова постанова, залежно від епідситуації в регіоні чи адміністративно-територіальних одиницях, встановлює червоний, помаранчевий, жовтий і зелений рівні небезпеки поширення ковіду-19.

“Рівень буде визначатися автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів. Буде моніторинг на рівні області показників, які використовуються наразі: завантаженість ліжок – не більш ніж 50%; середня кількість тестувань – не менш ніж 24 на 100 000 населення; коефіцієнт виявлення випадків інфікування – не більш ніж 11%; показник динаміки зростання випадків – не більш ніж 10%”, – пояснив Степанов.

Він додав, що в області, яка стабільно перебуває в зеленій зоні, будуть такі обмеження: у громадських будівлях – маска або респіратор; проведення масових заходів – не більше від однієї людини на 5 кв. метрів; кінотеатри, театри – заповненість на 50%; перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях.

“Регіони, які постійно в зеленій зоні, не потребують втручання та посилення протиепідемічних заходів національного рівня. Якщо індикатори змінюються 5 днів поспіль, то відразу регіон чи його адмінтериторіальна одиниця буде в жовтому чи помаранчевому рівні”, – додав Степанов.

Нагадаємо, раніше Степанов зазначив, що нові норми карантину, які встановлені в Україні, гармонізуються з європейськими, також змінюються підходи до показників захворюваності. Так, рахуватимуть не за кількістю хворих, а за динамікою захворюваності, як це робиться в країнах Європейського Союзу.

Адаптивний карантин уведено в Україні з 22 травня.

У липні президент України Володимир Зеленський виступив проти продовження карантину більш ніж на місяць. “Усі вже втомилися від цього карантину. Потрібні чіткі рамки, як ми його продовжимо, щоб у людей були можливості для життя в безпеці, щоб міг функціонувати бізнес, щоб економіка не стояла на паузі. Тому спочатку продовжуємо на місяць, але не більше”.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *