Ізраїль обурився через марш на честь Бандери в Україні

Ізраїль засудив марш на честь одного з організаторів націоналістичного руху в Україні Степана Бандери. Такий марш традиційно проводять прихильники діяча в день його народження1 січня.

Відповідну заяву посольство Ізраїлю в Україні оприлюднило у твіттері, назвавши марш “націоналістичним”.

“Прославлення тих, хто підтримував нацистську ідеологію, оскверняє пам’ять жертв Голокосту в Україні. Ми вимагаємо розслідування антисемітських проявів, які мали місце під час маршу, згідно із законом, прийнятим у 2021 році”, – йдеться в заяві.

Що кажуть в Україні

Ізраїль не вперше критикує вшанування постаті Бандери в Україні, звинувачуючи його в співпраці з нацистською Німеччиною в роки Другої світової війни.

Раніше українське міністерство закордонних справ зауважувало, що “кожен народ і кожна держава самостійно визначає і вшановує своїх героїв”.

Водночас в МЗС підкреслювали, що дружні та партнерські відносини України з Ізраїлем “найважливіше надбання, значення якого важко переоцінити”.

“Цивілізовані нації повинні виходити з принципу вшанування всіх загиблих, а дискусії в цій сфері повинні тривати на рівні істориків і експертів, а не політиків”, — йшлося в заяві МЗС від 2020 року.

Хто такий Бандера?

Степан Бандера – український політик ХХ століття, один із лідерів та ідеологів українського націоналістичного руху, голова ОУН(б). Борець за незалежність України у ХХ столітті. 1959 року був убитий у Мюнхені радянським агентом Богданом Сташинським.

Був одним з ініціаторів проголошення акту про відновлення Української держави після окупації Львова нацистами у 1941 році. У 1942-44 роках був ув’язненим у німецькому концтаборі.

Нюрнберзький трибунал не засудив ні Бандеру, ні українських націоналістів, наголошував Інституті нацпам’яті.

Нагадаємо:

  • Рік тому ізраїльська дипломатія також засуджувала традиційну січневу ходу на честь Бандери.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *