«Хватит кормить Бандеру». Фельдшер отримав вирок за публічні заклики змінити межі України

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області затвердив угоду про визнання винуватості фельдшера первинної медико-санітарної допомоги за розповсюдження публічних закликів щодо зміни меж території України і призначив йому три роки тюрми, які замінено на два роки іспитового терміну.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на вирок суду.

За даними досудового розслідування, 23 квітня 2018 років чоловік зайшов у соціальну мережу «ВКонтакте» і, як адміністратор групи антиукраїнської спрямованості «НОД- Западний регіон Украины», опублікував допис: «Хватит кормить Бандеру и Киев Юг и Восток – присоединяйся к России!». Цей заклик був розміщений поряд із зображенням карти України, на південно-східній частині якої міститься емблема у вигляді двоголового орла.

За висновками експерта, вказаний допис містить публічні заклики до дії, що спричинить зміну меж території та державного кордону України.

Що цікаво: обвинувальний акт стосовно фельдшера потрапив до суду на початку 2019 року. Однак обвинувачений тривалий час уникав судових засідань і переховувався. Тоді суд задовольнив клопотання прокурора і оголосив чоловіка у розшук. У травні 2021 року фельдшера було взято під варту, де він провів майже місяць.

Ухвалюючи вирок, суд звільнив з-під варти обвинуваченого і зарахував у термін відбуття покарання час його арешту.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *