Христина Антонова. Та, що чекає на свободу

Три роки тому сироту з Крима Христину Антонову Святошинський суд засудив на 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Христина Антонова на засіданні суду / фото facebook.com/oleg.veremeenko

Засудив, незважаючи на те, що доказів група слідчих не зібрала. Всі докази розвалили адвокати, але суддям байдуже. І от в травні буде три роки, як Христина в СІЗО. Сьогодні, 8 квітня, довгоочікувана апеляція. Або свобода або тюрма.

Весь цей час дівчина перебуває у СІЗО, а суд розглядає апеляцію на вирок.

«Це було в травні, рівно два з половиною роки тому. Христина знайшла в столичному парку трьох молодих людей, які лежали на траві в майже непритомному стані (як пізніше показала судмедекспертиза — в стані сильного отруєння сурогатним алкоголем). Христина зі свого мобільного телефону викликала швидку і поліцію…

Приїхала поліція і запідозрила дівчину в крадіжці мобільного телефону, оскільки один з потерпілих сказав, що в нього немає його мобільного та інших особистих речей. Потерпілий сказав поліції, що нібито Христина може бути причетна до крадіжки його майна. Патрульні затримали дівчину і доставили її в Святошинське РОВД», — написав захисник.

За його словами, у відділку затриману допитували із застосуванням психологічного насильства та без адвоката вимагали написати «явку з повинною» щодо розбою, а також підкинули якісь таблетки: «зокрема, Христина стверджує що їй погрожували „пустити по колу“ в Святошинському РОВД. Аналогічні речі казали мінімум ще двоє співробітників МВС».

Затримана — кругла сирота, яка виросла в дитячому будинку, батьків у неї немає, і цілком очевидно, що „нова чесна“ поліція і прокуратура просто хотіли зробити з неї цапа-відбувайла. Поки „слєдаки“ Святошинського РОВД отримують премії за кількість „розкритих“ тяжких злочинів, дівчина провела в Київському СІЗО вже 3 роки. І кінця і краю цьому свавіллю немає.

Як наша судова система знищує безахисних, що не так із цією справою розповідає Дмитро Мазурок та Павло Панич.


Невстановлені, невиявлені

У цій справі багато «не»: невстановлені особи, невстановлені отруйні речовини, розповідає Дмитро Мазурок. І багато порушень, які ніхто ніколи чомусь не розглядав. Антонову засудили за статтею «Розбій», а саме — розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, або бандитизм. Їй дали вісім років позбавлення волі з конфіскацією всього її майна в дохід держави.

«Звідкись взявся адвокат, який виконував усі забаганки слідчих. А чому це було важливо? По-перше, кажуть, що Антонова вчинила злочин за попередньою змовою. Але в матеріалах справи немає жодного доказу або навіть натяку, що вона спілкувалася з кимось із цих людей. До відповідальності нікого не притягнули. Її телефон вилучили — не становило проблеми взяти в оператора дані, з якими телефонами вона зв’язувалася і які були поруч упродовж кількох годин. Проте цією інформацією не цікавилися ні слідчі, ні адвокат», — каже Мазурок. 

Ця інформація зберігається в оператора впродовж пів року. Коли правозахисник вступив у цю справу, ці дані вже були безнадійно втрачені.

На місці подій вилучили пляшки, стаканчики й торт — усе, що можна було отруїти. Оскільки версією прокурора було отруєння, то очевидно, мало бути і знаряддя злочину — чим саме отруїли. Експерт ніде не виявив сильних отруйних чи психотропних речовин. Тобто знаряддя злочину не виявили, пояснює Дмитро Мазурок, а судово-медичної експертизи, яка б показала щось в організмі потерпілих, не призначили.

Те, що експерт не знайшов отруйної речовини, не означає, що її там немає, — так суддя пояснила привід до засудження, додає юрист.

«Єдиний документ щодо медичного стану цих людей — це довідки з лікарні. Там вказують, що до лікарні потрапила людина з первинним діагнозом «отруєння сурогатами алкоголю». Цього вже було б достатньо, щоби встановити, що людей отруїли. Проте коли я вчитався в ці довідки, виявилося, що вони оформлені на інших людей — зовсім не на тих, які були потерпілими. Тобто є люди, які пили і знепритомніли — але через що вони втратили свідомість, що сталося — немає жодних доказів», — розповідає правозахисник.

З усіх вилучених речей, як і в Христини, узяли відбитки пальців. Експертиза показала, що відбитки дівчини перевірити неможливо, оскільки дактилокарта у відділку виготовлена неякісно — усе змазано. За два з половиною роки слідча так і не взяла відбитки в Антонової вдруге.

Під жодним твердженням у вироку, додає юрист, немає доказу: ні під твердженням, що люди отруїлися, ні що отруїла Антонова, ні що вона була в змові з рештою.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *