ДБР встановлює, хто злив Соколовій документи про спецоперацію по “вагнерівцям”

Державне бюро розслідувань встановлює джерела витоку “злитих” журналістами документів про спецоперацію із затримання найманців приватної військової кампанії “Вагнер”.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

У відомстві нагадали, що 18 листопада в Мережі з’явилися документи, які містять відомості про планування і виконання Головним управлінням розвідки заходів, пов’язаних із затриманням «вагнерівців».

У рамках відкритої кримінальної справи ДБР перевірить справжність зазначених документів, а також встановить військових, які мали доступ до відомостей і можуть бути причетні до їхнього витоку.

Кримінальну справу відкрито за ч.1 ст. 328 ККУ (розголошення відомостей, що становлять державну таємницю за відсутності ознак державної зради або шпигунства). Санкції цієї статті передбачають покарання у виді тюремного ув’язнення на строк від двох до п’яти років.

Журналістка Яніна Соколова відреагувала на слова радника голови Офісу президента Михайла Подоляка про те, що вона завдала «серйозного удару» по Україні через публікацію документів про спецоперацію із затримання «вагнерівців». У коментарі “Українській правді” вона сказала, що Офіс президента – “в агонії”.

За словами Соколової, оприлюднена нею інформація тільки підтверджує розслідування Bellingcat. Крім того, вона представляє цінність для суспільства.

“Оприлюднені нами документи не є для них (команди президента, – ред.) новими. Але документи внутрішнього процесу спецоперації –  це доказ. Не домисли, а прямий доказ», – зазначила журналістка.

Вона вважає, що саме це “дратує” Офіс президента, який спочатку вустами Андрія Єрмака заперечував існування спецоперації, а через довгі місяці мовчання президент визнав, що це було, і поскаржився на білоруського диктатора Олександра Лукашенка.

“Оприлюднені мною документи – демонстрація брехні й непрофесіоналізму. Реакція на публікацію – явна агонія. Що стосується оприлюднення документів, які нібито нашкодять ГУР. Це неправда”, – наголосила Соколова.

Журналістка додала, що опубліковані документи підтверджують те, що повідомили розслідувачі Bellingcat. 

“Всі нові для публічного простору позивні в документах затерті з метою безпеки. Я – журналіст. Моя справа – викривати і демонструвати людям правду”, – резюмувала Соколова.

  • 17 листопада Bellingcat опублікувала розслідування про зрив спецоперації із затримання “вагнерівців”. За даними розслідувачів, в Офісі президента могли зірвати операцію, щоб Бурба не став героєм.
  • Журналістка Яніна Соколова опублікувала документи, які підтверджують підготовку в Україні спецоперації і той факт, що її фінальний етап був перенесений за рішенням вищого військово-політичного керівництва.
  • Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Соколова своїми діями завдала “серйозного удару” по Україні..

БУТУСОВ відповідає на гострі запитання щодо справи «вагнерівців»

ПОРТНИКОВ назвав справжню причину зриву спецоперації щодо «вагнерівців»

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *