Сіярто назвав “втручанням у внутрішні справи” реакцію України на новий газовий контракт Угорщини з “Газпромом”

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто прокоментував реакцію України на новий газовий контракт з “Газпромом”. Він звинуватив Україну у втручанні у внутрішні справи країни, повідомляє Reuters.

“Споживання газу (Європою, – ред.) не буде знижуватися, як і роль “Газпрому”, – сказав Сіярто після підписання угоди.

Глава МЗС Угорщини додав, що будинки “не можна обігрівати політичними заявами”. 

“Для Угорщини енергетична безпека – це питання безпеки, суверенітету та економіки, а не політики”, – наголосив він.

Напередодні Україна різко розкритикувала Угорщину через новий газовий контракт з “Газпромом”. МЗС повідомило, що 29-30 вересня у Будапешті мало відбутися п’яте засідання міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, але міністр Дмитро Кулеба на нього не поїде.

27 вересня угорська державна енергетична група MVM CEEnergy Zrt уклала угоду з “Газпромом” про постачання російського газу на період до 2036 року в обхід України. Йдеться про закупівлю по 4,5 млрд кубометрів газу щороку. 3,5 млрд кубометрів будуть йти в країну через Сербію “Турецьким потоком” та його сухопутними відгалуженнями, і ще 1 млрд кубометрів – через Австрію.

У зв’язку з цим “Оператор ГТС” заявив, що незважаючи на контракт до 2024 року, транзит російського газу в Угорщину через Україну може значно скоротитися або й припинитися.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *