Через висловлювання про мовний закон Банкова виключила гурт Green Grey з концертної програми до Дня Незалежності

Офіс президента виключив гурт Green Grey з концертної програми до Дня Незалежності через їхні висловлювання щодо закону про державну мову, які видаються організаторам некоректними.

Про це повідомили в пресслужбі офісу президента України у вівторок, 27 травня, в коментарі агентству УНІАН.

“У програмі святкування 30-ї річниці проголошення Незалежності України запланований масштабний концерт, де легендарні українські виконавці виконуватимуть знакові для новітньої історії країни пісні”, – повідомили в офісі президента.

На Банковій зауважили, що наразі обговорюються різні концепції концерту.

“Організаторам видається логічним, що в концерті до 30-річчя Незалежності Украйни мають лунати пісні українською мовою. І це жодним чином не применшує внесок російськомовних виконавців у розвиток української музичної культури”, – додали в ОП.

Наразі триває підготовка цього заходу, обговорюються різні сценарії, формується склад учасників і ведуться попередні перемовини з артистами.

“На жаль, форма, в якій представники групи Green Grey публічно висловили свою позицію щодо закону про державну мову, видається організаторам некоректною, а бажання привернути до себе увагу на штучно роздмуханому конфлікті – непродуктивним”, – підкреслили в ОП.

Раніше український гурт Green Grey заявив, що їх виключили з концерту до Дня Незалежності через пісню російською мовою “Под дождем”.

Музиканти повідомили, що в кінці травня цього року їм надійшла пропозиція з Офісу президента взяти участь у великому святковому концерті на стадіоні “Олімпійський”, присвяченому 30-річчю Незалежності України.З самого рання з боліт лунає несамовите виття. Виють кумири молодьожи 1990-х років – вокально-інструментальний ансамбль GreenGrey.

Причина виття – пацанчиків викинули із концерту на честь 30-річчя Незалежності. Викинули з тієї причини, що вони упорото хотіли пєть по-русскі. «Нас питаюцца стєрєть із історії України!» – жаліються рєбяти.

І от шо я вам скажу. Попри те, шо Дізєль з Муріком ще в 2005 році разом з Медведчуком рвали свої сраки проти «українізації» (тобто, проти права українців на контент державною мовою), гурт GreenGrey помер ще восени 2004 року. Якщо хто забув або кого тоді ще не було: «зелено-сірі» агітували за Януковича. Тоді здавалося, що питання лише в бабках, але розтин показав, що все дещо складніше.

Андрій Лаврик

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *