Бюджет-2022. Шмигаль розповів, як збільшиться середня зарплатня

У бюджеті на 2022 рік Кабінет міністрів передбачив збільшення середньої зарплатні до 15 тисяч гривень. Заробіток лікарів має підвищитися до 20 тисяч.

Як повідомив під час пресконференції прем’єр-міністр Денис Шмигаль, уряд затвердить проєкт бюджету на засіданні 15 вересня.

Новоназначенный премьер-министр Украины Денис Шмыгаль во время заседания Верховной Рады Украины, в Киеве, 4 марта 2020 г. Фото УНИАН

Так, за проєктом, мінімальна зарплатня лікарів має збільшитися до 20 тисяч гривень, середнього медичного персоналу — до 13 500 гривень. Уряд також розраховує, що загалом середньомісячна зарплатня становитиме 15 258 гривень.

Окрім того, у бюджет також закладено фінансування 100% черги для ветеранів АТО на житло — 5,5 мільярдів гривень

“Ми закладаємо в бюджет такі суми, щоб придбати житло всім ветеранам АТО, які стоять в черзі”, — зазначив Шмигаль.

Уряд також заклав у бюджет збільшення стипендії до 2 тисяч грн, а посилена становитиме понад 2550. Планується збільшити і стипендію студентів профтехучилищ — до 1250 грн.

На розвиток інфраструктури, цифровізації та підготовку всеукраїнського перепису населення у проєкт бюджету закладено 14 мільярдів гривень.

“Цей перепис буде незвичайний. Ми хочемо проводити його з використанням сучасних технологій. Тому перепис населення, який ми розпочнемо у 2023 році буде готуватися протягом 2022, на це закладаються відповідні кошти. І він принесе нам багато інновацій”, — заявив Шмигаль.

Також, за його словами, знижується дефіцит бюджету — наступного року він планується на рівні 3,5%, тоді як у 2021 дефіцит складав був 5,5%.

Що відомо

  • У червні 2021 реальна заробітна платня у порівнянні з червнем минулого року зросла приблизно майже на 13%.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *