Арестович заявив, що Україна може переорієнтувати свої інтереси на схід. МЗС відповіло

Спікер української делегації у ТКГ Олексій Арестович заявив, що Україна переорієнтує свої інтереси на схід, якщо в ЄС та США продовжиться практика здачі українських інтересів за вказівкою проросійських лобістів. Міністерство закордонних справ відповіло, що Україна не має намірів переглядати свій геополітичний вектор.

Про це Суспільному повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

“Стратегічний курс нашої держави закріплений на рівні вибору українського народу та Конституції України. Це – набуття членства в ЄС і НАТО. Питання про те, захід чи схід у парадигмі української зовнішньої політики не стоїть”, — ідеться в офіційній позиції міністерства.

У відомстві повідомили, що високо цінують підтримку наших західних партнерів, зокрема США та ЄС, в протидії російській агресії та деокупації Криму і Донбасу. Паралельно ж Україна “робить чимало роботи, аби перетворитися на сучасну європейську демократичну державу”.

“І цей шлях невідворотній. Водночас, це не означає, що ми будемо штучно стримувати розвиток відносин з певними країнами чи регіонами. Для нас завжди пріоритет номер один – національний інтерес, незалежно від точки світу, де він розташований”, — підкреслили у МЗС.

Ніколенко додав, що саме тому Зеленський поставив завдання міністру закордонних справ Дмитру Кулебі працювати над досягненням членства України в ЄС і НАТО та розвивати відносини з країнами інших регіонів світу, зокрема Азії, Африки, Латинської Америки.

Що сталося

18 липня спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович заявив, що Україна переорієнтує свої інтереси на схід, якщо в Європейському Союзі та США продовжиться практика здачі українських інтересів, що проводиться за вказівкою проросійських лобістів.

За його словами, ЄС і політична еліта США розкололися з питань взаємин з Росією, Німеччина лобіює “Північний потік-2”, а лідери Франції та Німеччини хотіли зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним.

“І західна еліта, військово-політичне керівництво заходу розкололося. Тому що навіть у США в оточенні президента Байдена є люди, які хотіли б, як вони кажуть, нормалізації відносин з Росією”, — сказав Арестович.

Він додав, що процес “нормалізації” відносин Заходу з Росією може виявитися дуже неприємним для України дуже неприємним.

“І дуже багато сил на Заході вважають, що це невелика ціна: пожертвувати українськими інтересами. Не до кінця, звичайно, давши якісь компенсації, давши якісь гарантії, але поділити сферу впливу на Україну між Євросоюзом і Росією, наприклад, і позбавити нас права на власну історичну долю”, — підсумував речник української делегації у ТКГ.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський вважає, що лідери США та Росії Джозеф Байден і Володимир Путін порушували питання територіальної цілісності й суверенітету України під час саміту у Женеві, однак “Україну ніхто не продавав”.
  • Путін написав статтю про історію України, в якій “пояснив” власні слова про те, що українці та росіяни – це один народ.
  • Путін не відмовляється від зустрічей із президентом України Володимиром Зеленським, але вважає, що у цьому наразі немає сенсу, оскільки Україна перебуває під “зовнішнім управлінням”. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відповів на заяву Путіна, зазначивши, що “Україна самостійно вирішує свою долю”.
  • Канцлерка Німеччини Анґела Меркель заявила, що Європейський Союз повинен мати майданчик для переговорів з Росією. Також вона шкодує через те, що країни ЄС відхилили ідею проведення саміту з президентом РФ Володимиром Путіним.
  • Зеленський повідомив, що німецька сторона сприймає введення в експлуатацію російського газогону “Північний потік–2” як важливий енергетичний проєкт, однак враховує інтереси України.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *